Solia Tala Fou Faigamalaga tala tagata faaaog ¯aina nafa Matua Parks faimalaga Faʻafouga taunuʻuga o femalagaiga Tala Fou uaea femalagaaʻi Trending lenei ISA Tala Fou

O paka a le malo a Amerika e pito sili ona le amanaiaina

O paka a le malo a Amerika e pito sili ona le amanaiaina
O paka a le malo a Amerika e pito sili ona le amanaiaina
tusia e Harry Johnson

Ole Indiana Dunes ose tasi o malae taʻalo a le atunuʻu e tele na asia ile atunuʻu, ma le 2.3 miliona tagata asiasi ile 2020, ae foliga mai e le toʻatele tagata na lelea e le talafatai o le vaituloto, ae naʻo le 51% o tagata na latou manatu iai e sili ona lelei.

Print Friendly, PDF & Email
  • US National parks pei o Yosemite ma le Grand Canyon tosina miliona o tagata asiasi taʻitasi tausaga.
  • O suʻesuʻega fou na suʻesuʻeina iloiloga o paka a le malo a Amerika i lalo ifo o le 1 miliona tagata asiasi i le tausaga e faʻaalia ai mea e sili ona le fiafia i ai.
  • O le suʻesuʻega na vaʻai foʻi i paka sili ona ova i le Iunaite Setete o Amerika.

Paka lauiloa a le atunuʻu pei o Yosemite ma le Grand Canyon faatosina mai miliona o tagata asiasi i tausaga uma, lea e mafai ona faigata ai mo tagata asiasi mai ia tasi i le natura pe a fai o auala e tumutumu ma o loo i ai laina mo vaʻaiga.

Afai la e te manaʻo e sola ese mai le motu o tagata ma maua se tasi o maʻa sili ona natia a le atunuʻu, o fea paka a le atunuʻu e tatau ona e agaʻi iai?

Suesuega fou ua auiliiliina iloiloga o US paka a le atunuʻus ma le itiiti ifo ma le 1 miliona tagata asiasi i le tausaga e faʻaalia ai le sili atu underrated atunuʻu paka i le atunuʻu. O le suʻesuʻega na vaʻai foʻi i paka sili ona ova i Amerika, ma numera o tagata asiasi e ova atu ma le 1 miliona ae leaga iloiloga. 

Nofoaga e 10 sili ona le amanaʻiaina a le atunuʻu i Amerika  

TulagaNational pakaAofaʻi tagata asiasi (2020)% o iloiloga "lelei"
1Glacier Bay, Alaska5,74892.9%
2Kenai Fjords, Alaska115,88289.9%
3Glacier, Montana5,74888.8%
4Crater Lake, Oregon670,50087.1%
5Redwood, Kalefonia265,17786.2%
6Badlands, South Dakota916,93286.1%
7Sequoia, Kalefonia796,08683.6%
8Tortugas mago, Florida48,54382.9%
8Haleakalā, Hawaii319,14782.9%
10White Sands, Niu Mekisiko415,38382.3%

Ona o lea e tu i luga i Alaska, atonu e le o se mea e ofo ai le vaai atu o Glacier Bay na mauaina na o le 5,748 tagata asiasi i le 2020. Peitai, oi latou na asia lenei mataʻina paka ua manino le alofa i ona mamalu fjords ma aisa ma mauga aisa. , ma le 92.9% o le paka iloiloga i luga o le Tripadvisor faʻamatalaina e sili atu!

O le isi paka a Alaska e tulaga lua, ma Kenai Fjords o loʻo mauaina le averesi o le 89.9% "lelei" iloiloga ae na o le 100,000 tagata asiasi i le tausaga. O Kenai Fjords o loʻo i totonu o le Harding Icefield, o se tasi o pito sili ona tele o le aisa i le atunuʻu, o le mafuaʻaga lea o 38 aisa faʻapea foi ma le tele o fjords.

Print Friendly, PDF & Email

E uiga i le tusitala

Harry Johnson

O Harry Johnson sa fai ma faatonu faatonu mo eTurboNews mo le toeititi 20 tausaga. E nofo i Honolulu, Hawaii, ma e sau mai Europa. E fiafia o ia e tusitusi ma ufiufi talafou.

Tuua se Faamatalaga