vaalele malae vaʻalele o vaalele Solia Tala Fou a Europa Solia Tala Fou Faʻavaomalo Solia Tala Fou Faigamalaga Pisinisi Pisinisi tala tagata Toe fausiaina nafa faimalaga feʻaveaʻiga Tala Fou uaea femalagaaʻi Trending lenei

O manaoga o femalagaaiga i luga o le ea i le lalolagi e toe faʻaleleia lelei ia Setema

O femalagaaiga i luga o le ea i le lalolagi e feololo le tulaga ia Setema.
Willie Walsh, Faʻatonusili Aoao a le IATA. 
tusia e Harry Johnson

O le suiga talu ai nei a le US policy e toe tatala ai femalagaaiga mai maketi e 33 mo tagata mai fafo ua uma ona tui mai le aso 8 o Novema o se faʻafeiloaʻiga, pe a fai ua leva, atinaʻe. Faatasi ai ma le toe tatalaina talu ai nei i isi maketi taua e pei o Ausetalia, Atenitina, Taialani, ma Sigapoa e tatau ona maua ai se faʻamalosiaga i le tele o le toe faʻaleleia o le saolotoga e faimalaga ai.

Print Friendly, PDF & Email
  • O le aofaʻi o manaʻoga mo femalagaaiga i luga o le ea ia Setema 2021 (fuaina i tupe maua pasese kilomita poʻo RPKs) na paʻu i lalo i le 53.4% ​​faʻatusatusa ia Setema 2019. Na faʻailogaina se siʻitia mai Aukuso, ina ua 56.0% le manaʻoga i lalo o Aukuso 2019 tulaga.
  • O maketi i totonu o le atunuʻu na paʻu i lalo 24.3% faʻatusatusa ia Setema 2019, o se faʻaleleia tele mai Aukuso 2021, ina ua paʻu i lalo le 32.6% faʻatusatusa i le lua tausaga talu ai. O maketi uma na faʻaalia le faʻaleleia sei vagana ai Iapani ma Rusia, e ui lava o loʻo tumau pea i le teritori o le tuputupu aʻe faʻatusatusa i le 2019. 
  • Ole manaoga ole pasese faavaomalo ia Setema o le 69.2% i lalo ole Setema 2019, e sili atu le leaga nai lo le 68.7% na faʻamauina ia Aukuso. 

le Asosi fela'uaiga i luga o le ea (IATA) faʻailoa mai le toe faʻaleleia o femalagaiga i luga o le ea ia Setema 2021 faʻatusatusa i le faʻatinoga o Aukuso. O lenei mea na mafua ona o le toe faʻaleleia o maketi i totonu o le atunuʻu, aemaise lava i Saina, lea na faʻamutaina ai nisi o femalagaiga i le maeʻa ai o le faʻamaʻi COVID-19 ia Aukuso. O manaoga faavaomalo, i le taimi nei, na paʻu teisi pe a faʻatusatusa i le masina talu ai. 

Talu ai o faʻatusatusaga i le va o le 2021 ma le 2020 masina faʻaiʻuga ua faʻalavelaveina e le faʻalavelave faʻafuaseʻi o le COVID-19, seʻi vagana ua faʻaalia faʻatusatusa uma ia Setema 2019, lea na mulimulitaʻi i se faiga masani.

  • O le aofaʻi o manaʻoga mo femalagaaiga i luga o le ea ia Setema 2021 (fuaina i tupe maua pasese kilomita poʻo RPKs) na paʻu i lalo i le 53.4% ​​faʻatusatusa ia Setema 2019. Na faʻailogaina se siʻitia mai Aukuso, ina ua 56.0% le manaʻoga i lalo o Aukuso 2019 tulaga.  
  • O maketi i totonu o le atunuʻu na paʻu i lalo 24.3% faʻatusatusa ia Setema 2019, o se faʻaleleia tele mai Aukuso 2021, ina ua paʻu i lalo le 32.6% faʻatusatusa i le lua tausaga talu ai. O maketi uma na faʻaalia le faʻaleleia sei vagana ai Iapani ma Rusia, e ui lava o loʻo tumau pea i le teritori o le tuputupu aʻe faʻatusatusa i le 2019.
  • Ole manaoga ole pasese faavaomalo ia Setema o le 69.2% i lalo ole Setema 2019, e sili atu le leaga nai lo le 68.7% na faʻamauina ia Aukuso. 

“O le faʻatinoga o Setema o se atinaʻe lelei ae o le toe faʻaleleia o feoaiga faʻavaomalo o loʻo tumau pea i le lotolotoi o le faʻaauau pea o le tapunia o tuaoi ma le puipuiga. O le suiga talu ai nei a le US policy e toe tatala ai femalagaaiga mai maketi e 33 mo tagata mai fafo ua uma ona tui mai le aso 8 o Novema o se faʻafeiloaʻiga, pe a fai ua leva, atinaʻe. Faatasi ai ma le toe tatalaina talu ai nei i isi maketi taua e pei o Ausetalia, Atenitina, Taialani, ma Sigapoa e tatau ona faʻamalosia ai le toe faʻaleleia tele o le saolotoga e faimalaga ai, "o le tala lea. Willie Walsh, Faʻatonusili Aoao a le IATA

Faʻavaomalo Pasese Maketi

  • Feaveaʻi Europa ' O Setema o fefaʻatauaiga faʻavaomalo na paʻu i lalo 56.9% faʻatusatusa ia Setema 2019, i lalo 1 pasene faʻatusatusa i le 55.9% faʻaititia ia Aukuso faʻatusatusa i le masina lava lea i le 2019. Capacity pa'ū 46.3% ma le uta na pa'ū 17.2 pasene i le 69.6%.
  • Asia-Pasefika kamupani vaʻalele na vaaia ai le pa'ū o le 93.2% o feoaiga faavaomalo ia Setema pe a faatusatusa ia Setema 2019, toetoe lava a le suia mai le 93.4% pa'u na faamauina ia Aukuso 2021 ma Aukuso 2019 ona o loʻo faʻaauau pea ona i ai i le itulagi le faʻatonutonuina o tuaoi. Na pa'ū le gafatia i le 85.2% ma o le avega na pa'ū i lalo 42.3 pasene i le 36.2%, faigofie le maualalo i totonu o itulagi.
  • Vaalele i Sasaʻe tutotonu sa i ai se pa'ū 67.1% manaoga ia Setema pe a faatusatusa ia Setema 2019, faʻaleleia teisi i luga o le 68.9% faʻaitiitiga ia Aukuso, faʻatusatusa i le masina lava lea i le 2019. Sa paʻu le gafatia i le 52.6%, ma le uta na paʻu 23.1 pasene i le 52.2%. 
  • O feaveaʻi Amerika i Matu na oo i le 61.0% le pa'u o feoaiga ia Setema e faatusatusa i le vaitaimi o le 2019, na faaleleia atili i le 59.3% pa'u ia Aukuso pe a faatusatusa ia Aukuso 2019. Sa pa'ū le gafatia i le 47.6%, ma le uta na pa'ū 21.3 pasene i le 61.9%.
  • Kamupani vaalele Latina Amerika na vaaia le 61.3% pa'ū i le masina o Setema, faʻatusatusa i le masina lava lea i le 2019, o se siʻitia i luga o le 62.6% paʻu ia Aukuso faʻatusatusa ia Aukuso 2019. O le malosi o Setema na paʻu i le 55.6% ma le uta na pa'ū 10.7 pasene i le 72.0%, o le tulaga maualuga uta i totonu o itulagi mo le 12th masina sosoo. 
  • Aferika kamupani vaalele ' feoaiga na pa'ū 62.2% ia Setema i le lua tausaga talu ai, toetoe lava 4 pasene sili atu le leaga nai lo le 58.5% pa'u ia Aukuso pe a faatusatusa ia Aukuso 2019. O Setema na pa'ū i lalo 49.3% ma le uta na pa'ū 18.4 pasene i le 53.7%.

Maketi o pasese i totonu o le atunuʻu

Setema 2021 (% chg vs le masina lava e tasi i le 2019)Faʻasoa lalolagiRPKTALIPLF (% -pt)PLF (tulaga)
atunuu54.2%-24.3%-14.7%-9.3%73.0%
Ausetalia0.7%-80.3%-71.2%-26.2%56.2%
Brazil1.6%-17.3%-16.8%-0.5%81.2%
Saina PR19.9%-26.2%-10.5%-14.6%68.9%
Initia 2.1%-41.3%-30.5%-13.4%72.4%
Iapani1.4%-65.5%-34.5%-36.7%40.9%
Rusia Fafaga.3.4%29.3%33.3%-2.6%83.1%
US16.6%-12.8%-5.5%-6.5%76.1%
  • Pasila O maketi i totonu o le atunu'u o lo'o tumau pea lona toe fa'aleleia i totonu o le tulaga lelei o tui puipui. O feoaiga na paʻu i lalo 17.3% faʻatusatusa ia Setema 2019 - faʻaleleia mai le 20.7% pa'ū ia Aukuso. 
  • Iapani Setema o fefaʻatauaiga i totonu o le atunuʻu na paʻu i lalo 65.5%, faʻateteleina mai le 59.2% pa'ū ia Aukuso faʻatusatusa ia Aokuso 2019, ona o le aʻafiaga o tapulaʻa.

O Le Mea Taua

“O faʻasalalauga taʻitasi e toe tatalaina e foliga mai e tutusa ma tulafono faʻapitoa. E le mafai ona tatou fa'atagaina le toe fa'aleleia e fa'alavelave i lavelave. O le ICAO Koneferenisi Tulaga Maualuga i luga ole COVID-19 na malilie e tatau ona ave le fa'amuamua. Na faailoa mai e le G20 se tautinoga e faia se gaioiga e lagolago ai le toe faʻaleleia ma le le faʻaogaina o femalagaaiga, faʻaauau, ma numera. O le taimi nei e tatau i malo ona tuʻuina ni gaioiga i tua atu o nei upu e iloa ai ni faiga faigofie ma aoga. O tagata, galuega, pisinisi ma le tamaoaiga o loʻo faʻamoemoe i le alualu i luma moni, ”o le tala lea Walsh.

O le va'aiga a le IATA mo le toe fa'atuina saogalemu o feso'ota'iga i le lalolagi e fa'avae i luga o fa'avae autu e lima:

  • O tui e tatau ona avanoa mo tagata uma i le vave e mafai ai.
  • E le tatau ona feagai ma tagata femalagaaʻi tui ni papupuni i femalagaiga.
  • O suʻega e tatau ona faʻatagaina ai i latou e aunoa ma le faʻaaogaina o tui puipui ona faimalaga e aunoa ma le puipuia.
  • O faʻataʻitaʻiga Antigen o le ki i malo taugofie ma talafeagai suʻega.
  • Malo e tatau ona totogi mo suʻega, o lea e le avea ai se papupuni tamaoaiga i femalagaaiga.
Print Friendly, PDF & Email

E uiga i le tusitala

Harry Johnson

O Harry Johnson sa fai ma faatonu faatonu mo eTurboNews mo le toeititi 20 tausaga. E nofo i Honolulu, Hawaii, ma e sau mai Europa. E fiafia o ia e tusitusi ma ufiufi talafou.

Tuua se Faamatalaga