Kiliki i'i e fa'aali lau fu'a i luga ole itulau lea ma na'o totogi mo le manuia

vaalele malae vaʻalele Austria o vaalele Belgium Solia Tala Fou Faigamalaga Pisinisi Pisinisi Kanata aganuu Denmark Taulaga Greece Soifua Maloloina Faletalimalo Atinae Faletalimalo & Faletalimalo Italia faʻamāfanafanaga tala tagata Portugal faaaog ¯aina nafa saogalēmū faatauga Spain Sueteselani Matua Parks faimalaga Faʻasalalau feʻaveaʻiga Tala Fou uaea femalagaaʻi United Arab Emirates

Le pito i luga ole lalolagi 10 pito sili ona saogalemu mo tafaoga a le aiga

Le pito i luga ole lalolagi 10 pito sili ona saogalemu mo tafaoga a le aiga
Le pito i luga ole lalolagi 10 pito sili ona saogalemu mo tafaoga a le aiga
tusia e Harry Johnson

E iloa e matua uma o le fuafuaina o se tafaoga faaleaiga ma tamaiti e masani lava o se galuega faigata.

Faatasi ai ma mea uma e manaʻomia, faʻaogaina ma tulaga lautele saogalemu o le eria poʻo le atunuʻu ina ia mautinoa e mafai e lou aiga ona malolo e aunoa ma se popole, o le filifilia o se taunuuga e mafai ona tiga ai le ulu. 

Ina ia fesoasoani i matua, na faia e le au atamamai femalagaaʻi ni suʻesuʻega lautele, suʻesuʻeina le tele o fesuiaiga e pei o le saogalemu lautele, fale faʻafeiloaʻi aiga, faleaiga faʻafeiloaʻi tamaiti ma gaoioiga faaleaiga e avanoa i le tele o nofoaga lauiloa e suʻe ma faʻaalia ai nofoaga malolo. e sili ona fetaui mo aiga e suʻe se nofoaga saogalemu ae fiafia.

Le 10 nofoaga sili ona saogalemu mo tafaoga faaleaiga i le lalolagi:

TulagaatunuulagonaSikoa Fa'asinomaga Filemu /5% o Faletalimalo Fa'auiga-Aiga% o Fale'aiga Fa'atamaiti% o Gaoioiga Fa'auo Tamaiti ma TosinaSikoa Saogalemu Aiga /10
1SueteselaniZurich1.3218.59%34.44%27.03%7.81
2GreeceHeraklion1.9317.69%35.88%34.01%7.45
3DenmarkCopenhagen1.2614.64%27.60%19.81%7.02
3AustriaVienna1.3216.98%37.00%18.15%7.02
5PortugalLisbon1.2711.51%36.71%24.38%6.91
6SpainMadrid1.6222.04%28.39%23.90%6.89
7BelgiumBrussels1.512.20%37.48%28.90%6.76
7UAEDubai1.8523.41%18.18%30.30%6.76
9ItaliaRoma1.6528.34%40.70%21.87%6.58
9KanataVancouver1.3319.40%25.75%19.00%6.58

E tusa ai ma suʻesuʻega:

  • O Zurich, Suiselani o lo'o tula'i mai i le pito i luga o le 'a'ai sili ona saogalemu mo aiga e asiasi i ai, ma le sikoa o le saogalemu o aiga e 7.81/10. O lo'o tulaga tolu i luga o la tatou fa'asologa o solitulafono ma fa'atasi ai ma le vevela fa'aletausaga o le 9.3 Celsius, e fa'asolosolo la'ititi i le itu malulu.
  • Heraklion, Eleni na maua le tulaga 2 o le lona lua-sili ona lelei, ma le sikoa saogalemu o aiga e 7.45/10. O lo'o tulaga fa i luga o la tatou fa'amaumauga o solitulafono ma fa'atasi ai ma le fua fa'aletausaga o le vevela e 19 tikeri Celsius, ose 'a'ai saogalemu ma malie le vevela. 
  • Copenhagen, Tenimaka ma Austria, Vienna o loʻo tulaga 3, faʻatasi ai ma le sikoa saogalemu o le aiga o 7.02/10. 

O suʻesuʻega na faʻaalia foi e faapea:

  • O nofoaga sili ona lelei mo aso malolo mo aiga e nonofo ai o Orlando, FL, Iunaite Setete ma le 58.93% o faletalimalo faʻafeiloaʻi, sosoo ai ma Las Vegas, NV, Iunaite Setete, ma le 28.73% o Faletalimalo a le Aiga ma Roma, Italia ma le 28.34% o Faletalimalo Faauo Aiga.
  • O nofoaga e sili ona lelei mo aso malolo mo le 'aiga faauo aiga i fafo o Florence, Italia ma le 48.36% o faleaiga faauo, sosoo ai ma Venise, Italia ma le 44.94% o faleaiga faauo ma Roma, Italia ma 40.7% o aiga-aiga faleaiga.
  • O nofoaga sili ona lelei mo aso malolo mo gaoioiga faauo aiga o Pattaya, Taialani ma le 35.5% o gaoioiga faauo aiga, sosoo ai ma Heraklion, Eleni ma le 34.01% o gaoioiga faauo aiga ma Orlando, FL, Iunaite Setete ma 33.93% o gaoioiga faauo aiga. . 

Ua faʻaalia e le au atamamai a latou fautuaga pito i luga 5 e nofo saogalemu pe a faimalaga i fafo:

1 - Fai au su'esu'ega i tu ma aga a le atunu'u, tu ma aga ma gagana a'o le'i malaga. E le gata o le a fesoasoani ia te oe e suʻe lau auala, ae e te aʻoaʻoina e uiga i tupe, faʻalapotopotoga faʻapitonuʻu ma tu ma aga ma maua se lagona o le aganuu. 

2 - Ia atamai i au mea taua. Na'o le fa'atauva'a fa'atauva'a pe a alu i fafo. Credit card, telefoni ma se kopi o lou tusifolau o mea uma e te manaʻomia. Aua le aveina ni tupe se tele ma mata'ituina au mea. 

3 - Tusi mea uma i luma. O le tusi i luma o le a faafaigofie ai lou olaga, e mafai ona e fuafua lau auala mo le nofoaga o felauaiga i lou fale nofo. O le nofouta i lau auala o le a aloese ai mai le i'u ina leiloa, ma saogalemu ai mo oe ma lau fanau.

4 - Tu'u atu se seti o fa'amatalaga fa'afeso'ota'i i au soa uma. Tuatusi ma le numera o le mea e nofo ai, lau lava numera faʻafesoʻotaʻi, soʻo se mea e mafai ona toe maua mai ia te oe. Ona tu'u lea i totonu o se sefe i totonu o se taga sipi i ofu ta'itasi o lau tama.

5 - Afai e te valavala pe leiloa, faatulaga se nofoaga e feiloai ai. E faigofie ona leiloa pe a e i ai i se nofoaga tumutumu, o lea e tatau ai ona e filifilia se nofoaga e feiloaʻi ai. Afai foi ua leiloa lau fanau, ia mautinoa ua latou iloa le mea e fai pe a le maua oe (fa'ata'ita'iga, saili se leoleo, seisi aiga e iai tamaiti, se tagata faigaluega).

Tala Fou

E uiga i le tusitala

Harry Johnson

O Harry Johnson sa fai ma faatonu faatonu mo eTurboNews mo mroe nai lo le 20 tausaga. E nofo o ia i Honolulu, Hawaii, ma e sau mai Europa. E fiafia o ia e tusitusi ma fa'asalalau tala fou.

Tuua se Faamatalaga

Fa'asoa i...